fbpx

Implantaadid – kaasaegne lahendus hammaste asendamiseks

Hambaimplantaadid on tehislikud hambajuured, mis paigaldatakse lõualuusse puuduvate hammaste asendamiseks. Need on valmistatud bioühilduvatest materjalidest, tavaliselt titaanist, mis võimaldab neil luuga kokku kasvada. Implantaatidele kinnitatakse hambakroonid, sillad või proteesid, et taastada hammaste funktsioon ja välimus. Implantaate kasutatakse juhul, kui üks või mitu hammast on kaotatud kaariese, parodontiidi, trauma või muu põhjuse tõttu. Need sobivad patsientidele, kellel on piisavalt lõualuud implantaadi toetamiseks ning kes soovivad püsivamat ja loomulikumat lahendust võrreldes traditsiooniliste proteesidega.

Implantaatide paigaldamise protsess ja ettevalmistus

Implantaatide paigaldamine on kirurgiline protseduur, mis nõuab põhjalikku planeerimist ja ettevalmistust. Esiteks hindab hambaarst patsiendi sobivust implantaatideks, võttes arvesse lõualuu seisundit, üldist tervist ja eluviise. Seejärel tehakse röntgenülesvõtted ja vajadusel 3D-pildid, et planeerida implantaadi täpne asukoht ja nurk. Enne implantaadi paigaldamist võib olla vajalik lõualuu ettevalmistamine, näiteks luusiirdamine või -tihendamine. Implantaat paigaldatakse lõualuusse kohaliku või üldanesteesia all ning jäetakse 3-6 kuuks luuga kokku kasvama. Pärast paranemisperioodi kinnitatakse implantaadile hambakroon, sild või protees. Kogu protsess võib võtta mitu kuud, kuid tulemuseks on funktsionaalne ja esteetiline lahendus puuduvatele hammastele. 

Implantaatide eelised võrreldes teiste hammaste asendamise meetoditega

Hambaiplantaatidel on mitmeid eeliseid võrreldes traditsiooniliste hammaste asendamise meetoditega, nagu sillad või eemaldatavad proteesid. Esiteks säilitavad implantaadid lõualuu terviklikkuse ja ennetavad selle kadu, kuna need stimuleerivad luud samamoodi nagu loomulikud hambajuured. Teiseks ei vaja implantaadid kõrvalasuvate hammaste lihvimist või kahjustamist, nagu sildade puhul. Kolmandaks pakuvad implantaadid stabiilsemat ja mugavamat lahendust võrreldes eemaldatavate proteesidega, mis võivad liikuda või hõõrduda. Neljandaks säilitavad implantaadid hammaste loomulikuma välimuse ja funktsioneerimisvõime. Kuigi implantaadid võivad olla kallimad kui teised lahendused, on need pikas perspektiivis kulutõhusamad tänu nende kestvusele ja minimaalsetele kõrvaltoimetele.

Implantaatide hooldus ja järelkontroll

Pärast implantaatide paigaldamist on oluline järgida korralikku suuhügieeni ja käia regulaarselt hambaarsti juures kontrollis. Ehkki implantaadid ei ole vastuvõtlikud hambakaariesele, võivad need siiski olla vastuvõtlikud igemehaigustele, kui neid korralikult ei hooldata. Implantaatide puhastamiseks tuleks kasutada spetsiaalseid hambaharju ja hambaniiti, mis on mõeldud implantaatide ümbruse puhastamiseks. Samuti on oluline käia regulaarselt hambaarsti juures kontrollis, et jälgida implantaatide seisundit ja ennetada võimalikke tüsistusi. Hambaarst saab vajadusel teha professionaalse puhastuse ja kohandada hooldusrutiini vastavalt patsiendi vajadustele. Hea suuhügieen ja järjepidev järelkontroll aitavad tagada implantaatide pikaajalist kestvust ja vältida tüsistusi. 

Miks kaaluda implantaate hammaste asendamiseks?

Hambaimplantaadid pakuvad kaasaegset ja tõhusat lahendust puuduvate hammaste asendamiseks. Need säilitavad lõualuu terviklikkuse, ei kahjusta kõrvalasuvaid hambaid ning pakuvad stabiilset ja loomulikku tulemust. Kuigi implantaatide paigaldamine on kirurgiline protseduur, mis nõuab põhjalikku planeerimist ja järelhooldust, on need pikas perspektiivis kulutõhusad ja kestvad. Kui olete kaotanud ühe või mitu hammast ning soovite taastada oma hammaste funktsionaalsuse ja esteetilise välimuse, tasub kaaluda implantaate. Dentales pakub tipptasemel implantoloogiateenuseid kogenud hambaarstide poolt, kes aitavad teil saavutada parima võimaliku tulemuse. Võtke meiega ühendust, et arutada, kas implantaadid on teie jaoks õige valik!

Jaga seda :