fbpx

Hammaste tervis algab igapäevasest suuhügieenist

Igapäevase suuhügieeni tähtsus hammaste tervise seisukohalt Meie hammaste tervis on tihedalt seotud üldise tervise ja heaoluga. Ilu on küll suhteline, kuid terve ja särav naeratus on alati moes. Hammaste eest hoolitsemine ei nõua palju aega ega vaeva, kuid sellel on kaugeleulatuvad positiivsed mõjud. Igapäevane suuhügieen on hammaste tervise nurgakivi, aidates ennetada hambakaariest, igemepõletikku ja halba hingeõhku. Regulaarne hammaste pesemine, hambaniidi kasutamine ning tervislike toitumisharjumuste järgimine tagavad, et teie hambad püsivad tugevad ja terved kogu eluks. Järjepidevus on võtmetähtsusega – kui teete oma suuhügieeni rutiinist igapäevase harjumuse, säästate end paljudest ebameeldivustest ja kulukatest hambaraviprotseduuridest tulevikus.

Õige hammaste pesemise tehnika ja sagedus 

Ehkki enamik inimesi peseb oma hambaid iga päev, ei pruugi paljud seda teha piisavalt tõhusalt. Hammaste korralik pesemine võtab aega vähemalt kaks minutit ja seda tuleks teha vähemalt kaks korda päevas – hommikul pärast ärkamist ning õhtul enne magamaminekut. Kasutage fluoriidisisaldusega hambapastat ning pehme või keskmise tugevusega hambaharja. Pange hambapasta herneterade suurune kogus hambaharjale ning pühkige hambaid õrnalt väikeste ringikujuliste liigutustega. Ärge unustage pesta ka hambaid ümbritsevaid igemeid, keelt ja põski. Pärast pesemist loputage suud hoolikalt veega. Vahetage oma hambahari välja iga kolme kuu tagant või varem, kui harjased näivad kulunud. Õige tehnika ja sagedusega hammaste pesemine aitab eemaldada toidujäägid ning bakterid, mis võivad põhjustada hambaaukude teket ja igemepõletikku.

Hambaniidi ja suuvee kasutamise olulisus

Lisaks hammaste pesemisele on oluline ka hambavahedesse kogunenud toiduosakeste eemaldamine hambaniidiga. Hambaniiti tuleks kasutada vähemalt üks kord päevas, soovitavalt enne magamaminekut. Võtke umbes 45 cm pikkune lõik hambaniiti ning keerake suurem osa sellest ümber keskmiste sõrmede. Libistage niit ettevaatlikult hammaste vahele, tehes edasi-tagasi liigutusi ning hoides niiti vastu hamba pinda. Liikuge süstemaatiliselt läbi kõik hambavahed. Peale niidiga puhastamist võite kasutada ka suuvett, mis aitab vähendada bakterite hulka suus ning värskendada hingeõhku. Suuveed sisaldavad tihti fluoriidi, mis tugevdab hambaid, või antibakteriaalseid komponente, mis aitavad ennetada igemepõletikku. Hambaniidi ja suuvee regulaarne kasutamine tagab terviklikuma suuhügieeni.

Tervislik toitumine hammaste tervise toetamiseks 

Lisaks korralikule suuhügieenile on hammaste tervise seisukohalt oluline ka tasakaalustatud ja tervislik toitumine. Püüdke vältida suures koguses suhkrut ning happelisi jooke ja suupisteid, mis võivad kahjustada hambavaapa ning soodustada kaariese teket. Selle asemel eelistage värskeid puu- ja köögivilju, mis sisaldavad kiudaineid ning stimuleerivad süljevoolust, aidates nii looduslikult puhastada hambapindu. Kaltsiumirikkad toidud nagu piimatooted, oad, rohelised lehtköögiviljad ning kalad toetavad hammaste ja igemete tervist. Piisav veejoomine aitab samuti loputada suust toiduosakesi ning vältida suukuivust, mis võib viia hambaprobleemideni. Tervislik ja tasakaalustatud dieet koos korraliku suuhügieeniga on võti säravvalgete ja tervete hammaste säilitamiseks.

Kuidas tagada säravvalge naeratus läbi igapäevase suuhügieeni?

Tervete hammaste saladus peitub regulaarses ja tõhusas suuhügieenis. Hammaste pesemine kaks korda päevas fluoriidisisaldusega hambapastaga, hambaniidi ja suuvee kasutamine ning tervislik toitumine on alustalad, millele peaks tuginema iga inimese igapäevane suuhügieeni rutiin. Külastage ka regulaarselt hambaarsti kontrollis ja professionaalseks puhastuseks, et varakult avastada ja ennetada võimalikke probleeme. Pühendades vaid mõne minuti päevas oma hammaste eest hoolitsemisele, kindlustate endale kauni naeratuse ja tervema suu kogu eluks. Tehke suuhügieen oma igapäevaseks prioriteediks ning naeratage enesekindlalt, teades, et teie hambad on tippvormis!

Dentales Hambaravi

Usume, et hambaravi on osa elukestvast tervisest

Hambaravi ei ole pelgalt vastumeetmed, vaid ennetava hoolduse ja suuhügieeni oluline osa. Terved hambad ja igemed mängivad keskset rolli nii sinu naeratuse kui ka üldise heaolu juures.

Tervisekassa Symbol White

Tervisekassa hüved

Oleme Tervisekassa lepingupartner, võimaldamaks seeläbi meie patsientidele erinevaid hüvesid.

Paindlik järelmaksuvõimalus

Meie juures saate murevabalt hambad korda, ilma et peaksite koheselt teenuste eest täies ulatuses tasuma.

Aleksandr Dedjulja⭐⭐⭐⭐⭐
Read More
Olen olnud patsient juba mitu aastat ja alati saanud meeldivat teenindust. Registraator Natalja leiab alati sobiva aja ja soovitab õiget arsti. Aitäh, Dentales Hambaravi!
Ruth Ääremaa⭐⭐⭐⭐⭐
Read More
Suurepärane hambaarst Triinu Võlli. Ka vanem inimene saab tema poolt väga hea hambaravi.
Tea Tõnov⭐⭐⭐⭐⭐
Read More
Arst on kannatlik ja loob hirmuvaba atmosfääri. Valud on vähenenud ning saan taas rahulikult magada.
Kuidas saame aidata

Lai valik teenuseid

Meie juurde saate tulla kogu perega!

Soodapesu

Soodapesu käigus uhutakse vee, õhu ja soodapulbri abil hammastelt katt ja plekid. Soodapesu puhastab hambad pigmendist.

Valgendamine

Hammaste valgendamine hambaravikabinetis on ohutu protseduur. Tulemuseks on kauapüsiv valge naeratus.

Raviplaani koostamine

Kui on soov ravida, aitavad meie arstid esimesel visiidil välja selgitada soovid ja suu hetkeseisu, et koostada raviplaani.

Hambakaariese ravi

Hambaauk puhastatkse puuri ja käsiinstrumendiga, asetatakse hambaga sobituv täidis. Täidis poleeritakse ja hammas ongi terve!

Juureravi

Juureravi vajavad need hambad, mille närviruum on kahjustunud. Neis on tekkinud pulpiit või periodontiit.

Igemeravi

Igemepõletiku puhul piisab enamasti hambakivi eemaldamisest. Raskem põletik võib vajada kirurgilist sekkumist.

Hammaste eemaldamine

Hamba eemaldamine on vajalik, kui hamba krooniosa on ulatuslikult hävinud või hamba juure all on põletik, mille ravi pole võimalik.

Proteesimine

Suust eemaldatavd proteesid on need, mida patsient saab puhastamise ajaks ise suust ära võtta. Mitu hammast võimalik.

Implantoloogia

Implantoloogia tuleb appi siis, kui on soov uut hammast paigaldada selliselt, et see jääks elu lõpuni suhu, lõualuu külge.

Uus! ClearX kaperavi – alates 1900 eurot!

X